Ortodonti ( Diş Teli )

Ortodonti, dişlerdeki çapraşıklıkların, çenelerdeki kapanış bozukluklarının (maloklüzyon) tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Hareketli apareyler veya sabit tedavi yöntemleri ile çene büyümesinin yönlendirilmesi (çocuk hastalarda), kötü alışkanlıkların (emzik kullanımı, parmak emme vb.) çenelere yaptığı olumsuzlukların ve tüm çapraşıklıkların giderilmesidir. Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir.

Implant ( Vida Diş )

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir.

Protez

Diş protezleri, diş eksikliklerinin tedavisi için hazırlanan yapay dişlerdir. Diş protezlerinin yapım amacı diş eksikliği nedeniyle kaybolan fonksiyonun yeniden kazanılması, bozulan konuşmanın düzeltilmesi ve estetik görünümün sağlanmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliğinin, ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan önemli bir branştır. Ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır.

Bleaching ( Diş Beyazlatma )

Diş beyazlatma dişlerin mine ve dentin tabakalarındaki renklenmenin giderilmesidir. .Dişlerde olan renklenmeler gelişim çağında kullanılan antibiyotikler, aşırı flor alınması , kanal tedavileri , sigara , bazı boyar maddelerin aşırı tüketilmesi (kahve çay) mineralizasyon bozuklukları , travma gibi nedenlerle oluşabilir.

Pedodonti ( Çocuk Diş )

0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan alandır.

Periodontoloji ( Diş Eti Tedavisi )

Periodontoloji, dişleri çevreleyen kemik ve dişeti dokularının hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Endodonti ( Kanal Tedavisi )

Dişlerin iç kısımlarıyla ilgili problemlere müdahele eden ve çözümleyen bilim dalıdır. Daha kesin bir deyişle, endodonti diş pulpası (damar-sinir paketini barındıran canlı doku) ve dişi çevreleyen dokularla ilgili hastalıkların teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır.

Size Özel Hizmetler

Estetik Diş Hekimliği

Yenileyici Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği

Sizin İçin Buradayız

Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili her türlü sorun ve şikayetiniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

  • Diş Ağrısı ya da Diş Kanamaları
  • Eksik ya da Kırık Dişler
  • Estetik Bozukluklar
  • Çocuklar İçin Diş Hizmetleri

Online Randevu

Randevu Al

0262 321 20 11

Randevu İçin Bizi Arayın

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi : 9:30 - 18:30

42 Evler, İzmit

Körfez Mh. Yüce Rıfat Sk.

Randevu Talebi İçin Lütfen Arayınız 0262 321 20 11

WhatsApp
Dentriva Diş İzmit Şubesi
Nasıl yardımcı olabilirim?