Arşivler: Hizmetlerimiz

ortodonti

Ortodonti ( Diş Teli )

Ortodonti, dişlerdeki çapraşıklıkların, çenelerdeki kapanış bozukluklarının (maloklüzyon) tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Hareketli apareyler veya sabit tedavi yöntemleri ile çene büyümesinin yönlendirilmesi (çocuk hastalarda), kötü alışkanlıkların (emzik kullanımı, parmak emme vb.) çenelere yaptığı olumsuzlukların ve tüm çapraşıklıkların giderilmesidir. Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir.
Daha Fazla
implant

Implant ( Vida Diş )

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir.
Daha Fazla
protez diş

Protez

Diş protezleri, diş eksikliklerinin tedavisi için hazırlanan yapay dişlerdir. Diş protezlerinin yapım amacı diş eksikliği nedeniyle kaybolan fonksiyonun yeniden kazanılması, bozulan konuşmanın düzeltilmesi ve estetik görünümün sağlanmasıdır.
Daha Fazla
diş beyazlatma

Bleaching ( Diş Beyazlatma )

Diş beyazlatma dişlerin mine ve dentin tabakalarındaki renklenmenin giderilmesidir. Dişlerde olan renklenmeler gelişim çağında kullanılan antibiyotikler, aşırı flor alınması , kanal tedavileri , sigara , bazı boyar maddelerin aşırı tüketilmesi (kahve çay) mineralizasyon bozuklukları , travma gibi nedenlerle oluşabilir.
Daha Fazla
çocuk diş

Pedodonti ( Çocuk Diş )

0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan alandır.
Daha Fazla
estetik diş

Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliğinin, ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan önemli bir branştır. Ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır.
Daha Fazla
kanal tedavisi

Endodonti ( Kanal Tedavisi )

Dişlerin iç kısımlarıyla ilgili problemlere müdahele eden ve çözümleyen bilim dalıdır. Daha kesin bir deyişle, endodonti diş pulpası (damar-sinir paketini barındıran canlı doku) ve dişi çevreleyen dokularla ilgili hastalıkların teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır.
Daha Fazla
Özel Dentriva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği